مراحل دریافت کارت پیمانکاری شهرداری

کارت پیمانکاری شهرداری

زیباسازی فضای شهر و بهینه سازی کیفیت زندگی از وظایف شهرداری است. این نهادها در بسیاری از موارد با همکاری شرکت های تخصصی کار می کنند. به همین دلیل، کارت پیمانکاری شهرداری برای همکاری با شهرداری لازم است و نسبت به دریافت آن اقدام کنید. در این مقاله در مورد مراحل ثبت نام و دریافت کارت پیمانکاری شهرداری با شما صحبت خواهیم کرد. از اینکه به ما اعتماد می کنید، سپاسگزاریم.

شرکت های پیمانکاری شهرداری

شهرداری موظف است امور مربوط به توسعه شهرها را به درستی انجام دهد، اما این کار به تنهایی توسط اداره شهرداری قابل اجرا نیست. در چنین مواقعی شهرداری بعضی از کارها مانند امور حمل و نقل، فعالیت های زیست محیطی، تجهیزات شهری و غیره را به کمک شرکت های خصوصی و دولتی مختلف انجام می دهند. از این رو، شرکت های پیمانکاری باید نسبت به اخذ کارت پیمانکاری اقدام کنند تا بتوانند از مزایای تنظیم قرارداد از جمله مناقصات و مزایده های دولتی بهره مند شوند.

این شرکت ها با توجه به تخصص و تجربه ای که دارند می توانند با شهرداری قرارداد پیمانکاری داشته باشند. همچنان ابزار و امکاناتی که شرکت های پیمانکاری دارند باعث می شود فرآیند ساخت و ساز به بهترین شکل انجام شود.

در چنین حالتی شهرداری بر روند فعالیت های شرکت نظارت داشته و تمام مواردی را که در فرآیند ساخت استفاده می شود، بررسی می کند.

دلیل نیاز به شرکت های پیمانکاری

مدیریت و برنامه ریزی شهرها از وظایف عمده شهرداری است. اما با توجه به رشد جمعیت، توسعه شهرها، عوامل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، مشکلات بسیاری در سیستم شهرسازی بوجود آمده است. از جمله می توان به مشکلات حمل و نقل شهری، بافت های قدیمی و فرسوده شهر و حومه ها، ترافیک شهری و غیره اشاره کرد. بنابراین، شهرداری به تنهایی از عهده انجام تمام فعالیت های ساخت و ساز شهری بر نمی آید.

سیستم شهرها نسبت به روستاها متفاوت و پیچیده است. به همین دلیل، اداره شهرداری تصمیم گرفته تا رویکرد چند بعدی به این موضوع داشته باشد. برای حل این مشکل از شهروندان شهر تقاضای همکاری می کند تا در حوزه های مختلف فعالیت کنند. مشارکت مردم در شهرداری به اندازه ای اهمیت دارد که حتی خود شهردار نیز از میان مردم انتخاب می شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه این مقاله سرمایه گذاری در املاک اداری بهتر است یا مسکونی پیشنهاد می شود.

اهمیت اخذ کارت پیمانکاری شهرداری

شرکت هایی که با اداره شهرداری همکاری می کنند، مستقیما تحت نظارت این اداره هستند. شهرداری تعیین می کند که آیا شرکت فوق صلاحیت فعالیت در حوزه های مختلف را دارد یا خیر. اولین چیزی که به عنوان مدرک لازم است، کارت پیمانکاری شهرداری است.

شرایط اخذ کارت پیمانکاری شهرداری

تمام شرکت های پیمانکاری چه حقیقی باشد چه حقوقی، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند صلاحیت اخذ کارت پیمانکاری را دریافت کنند. شرایط حقوقی عبارت اند از:

ـ نداشتن سوء پیشینه

ـ عدم ممنوعیت کاری

ـ عضویت در سازمان اسناد

ـ مدارک مبنی بر عدم فعالیت

برای دریافت این کارت کمیته ارزیابی شهرداری مواردی مانند تجهیزات، شرایط فنی، مالی و اجرایی شرکت های فوق را مورد بررسی قرار داده و در صورت تایید همه موارد کارت پیمانکاری را صادر می کند.

علاوه بر این، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت و اعضای موسسه، مدارک تحصیلی، پروانه های لازم شرکت و گواهینامه شرکت نیز برای دریافت کارت پیمانکاری الزامی است.

لیست مدارک لازم برای اخذ کارت پیمانکاری شهرداری

مدارکی که برای اخذ کارت پیمانکاری لازم است برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی یکسان است. در ادامه لیست مدارکی که برای دریافت کارت لازم است، بیان شده است.

ـ تعداد کارمندان شرکت

ـ مدارک شناسایی مدیرعامل و سایر اعضا

ـ ارائه لیست افراد امتیازآور شرکت

ـ مدارک تحصیلی مدیرعامل و اعضای هیئت

ـ ارائه اطلاعات شرکت مانند شماره و تاریخ ثبت شرکت، اساسنامه شرکت

ـ اطلاعات مالیاتی شرکت

ـ گواهی عدم ورشکستگی و هر نوع سوءپیشینه شرکت

ـ لیست امکانات و تجهیزات اجرایی و فنی شرکت

ـ ارائه گزارش شرکت در مورد فعالیت های انجام شده

ـ گواهی اخذ رتبه صلاحیت

ـ لیست مدیران و دو تن از اعضای شرکت

ـ میزان عملکرد پیمانکار

ـ لیست اموال منقول و غیر منقول شرکت

ـ ارائه تصویر درج آگهی شرکت

برای آگاهی بیشتر مطالعه این مقاله اصطلاحات کلیدی در املاک و کلمات حقوقی پیشنهاد می شود.

مقاله های پیشنهادی :