20 راهکار برای بزرگتر نشان دادن خانه

بزرگتر نشان دادن خانه

امروزه با افزایش قیمت مسکن و عدم امکان تعویض خانه برای افرادی که در آپارتمان های کوچک ساکن هستند، نیاز به ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه کاملا احساس می شود.

در این مقاله سعی داریم با 20 راهکار مفید و موثر شما را در بزرگتر نشان دادن خانه یاری کنیم.

راهکارهای بزرگتر نشان دادن خانه

انتخاب وسایل کوچک تر برای خانه: هنگام خرید وسایل برای خانه های با متراژ کم، وسایل با ابعاد کوچک را تهیه کنید. مثلا در هنگام تهیه مبلمان به جای ست 7 یا 9 نفره یک نیم ست خریداری کنید یا از مبل های تختشو می توان بهره برد.

در انتخاب سبک و نوع مبل ها هم دقت کنید. آپارتمان های کوچک مناسب سبک کلاسیک و استفاده از مبل های استیل یا سلطنتی نیست. استفاده از یک نیم ست راحتی در این فضاهای کوچک توصیه می شود با این کار در بزرگتر نشان دادن خانه موفق خواهید بود.

2ـ استفاده بیشتر از آینه ها: آینه ها به دلیل انعکاس نور و تصویر فضای اطراف به بزرگتر نشان دادن خانه کمک بسزایی می کنند. آینه ها باعث خطای دید شده و انعکاس منظره روبه رو خانه را دلبازتر نشان می دهد و در بزرگتر نشان دادن خانه موثر است.

3_ دقت در انتخاب پرده ها: پرده های بزرگ و شلوغ و چند لایه علاوه بر اینکه دید بیرون را به شدت کاهش می دهند به شلوغ تر نشان دادن فضای خانه دامن می زنند همچنین نور ورودی از پنجره ها را کم می کنند. در خانه های کوچک از پرده های نازک توری یا پرده های کرکره ای یا اصطلاحا زبرا استفاده کنید تا هم حریم خصوصی خانه حفظ شود و هم فضا را دلگیر نکند.

4ـ استفاده از رنگ سفید برای دیوارها: رنگ سفید به دلیل بازتاب نور به محیط اطراف آرامش و نور می بخشد و به دلیل خنثی بودن با هر رنگی در دکوراسیون قابل ست شدن است. اگر نگران این هستید که فضای یکدست سفید شاید خیلی سرد به نظر برسد، از وسایلی با رنگ گرم مثل وسایل چوبی یا گل و گیاه در خانه بهره ببرید تا در بزرگتر نشان خانه خود موفق باشید.

برای آگاهی بیشتر این مقاله معرفی شومینه برقی پیشنهاد می شود.

5ـ بلندتر نشان دادن سقف خانه: واضح است که مکان هایی با سقف های بلند بزرگتر دیده می شوند. اگر با ترفندهایی بتوانیم سقف خانه را بلندتر نشان دهیم کمک بزرگی به بزرگتر نشان دادن خانه کرده ایم.

برای این کار از عناصر عمودی بیشتری استفاده کنید مثلا آباژور با پایه بلند یا درختچه و گلدانی با ارتفاع بلند. همچنین پرده ها را بلند انتخاب کنید که از سقف تا کف را در بربگیرد با این روش ارتفاع سقف خیلی بلندتر از حالت واقعی به نظر می رسد.

6ـ مسدود نکردن رفت و آمد توسط مبل ها: در چیدمان وسایل خصوصا مبلمان دقت کنید که مسیر رفت و آمد مسدود نشود و حرکت آزادانه صورت بگیرد. برای این روش می توانید وسایل اضافی مانند بوفه ها و کمدهای اضافی را حذف کرده یا با نصب تلویزیون روی دیوار میز تلویزیون را حذف کنید. با این کار به بزرگتر نشان دادن خانه کمک خواهید کرد.

7ـ عدم استفاده از مبل، پرده و فرش با طرح های شلوغ: در چیدمان خانه از مبلمان، پرده و فرش با طرح های شلوغ استفاده نکنید. طرح های ساده با رنگ های خنثی می تواند گزینه مناسب تری به خصوص برای مبل ها باشد.

8ـ استفاده از سبک مینیمال: سبک مینیمال که به ساده بودن و استفاده حداقلی از لوازم معروف است به نظر سبک مناسبی برای فضاهای کوچک به نظر می رسد. در این سبک سادگی و کاربردی بودن حرف اول را می زند و به خصوص برای افرادی که کلاستروفوبیک (ترس از فضاهای تنگ و تنگنا هراسی) دارند بهترین گزینه است.

9ـ جلوگیری از فرش کردن کل فضا: از فرش کردن و پوشاندن کل فضای خانه خودداری کنید. از فرش های با اندازه های مناسب استفاده کنید و طوری فرش تهیه کنید که زیر مبل ها خالی باشد.

10ـ حذف دیوارهای اضافی: با حذف دیوارهای اضافی می توان فضای بیشتری ایجاد کرد و موجب وسعت دید بیننده شد.

11- استفاده از درب های کشویی به جای درب های بازشو: برای کمدها می توان به جای درب های بازشو از درب های کشویی استفاده کرد تا امکان بیشتری برای استفاده از کف اتاق مقابل کمدها وجود داشته باشد. این کار به بزرگتر نشان دادن خانه کمک می کند.   

12- جایگزین کردن پنجره های کوچک با بزرگ: پنجره های بزرگ تر به دلیل ورود بیشتر نور طبیعی به بزرگ تر شدن خانه کمک می کنند. در صورت امکان پنجره های کوچک را با پنجره های بزرگ تر تعویض کنید.

13- عدم استفاده از رنگ های مختلف: در دکوراسیون از رنگ های متعدد استفاده نکنید. یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کرده و دو یا سه رنگ مکمل برای پرده و مبل استفاده کنید و از تعدد رنگ ها بپرهیزید. همچنین استفاده از رنگ های بسیار تیره را فراموش کنید با این کار می توان به بزرگتر نشان دادن خانه کمک کرد.

14- استفاده از کفپوش های یک رنگ: سعی کنید از کفپوش های یک دست و یک رنگ برای فضاهای مختلف خانه از جمله پذیرایی و اتاق خواب و آشپزخانه استفاده کنید. این روش به بزرگتر نشان دادن خانه کمک شایانی می کند.

برای آگاهی بیشتر این مقاله معرفی کاشی بین کابینتی پیشنهاد می شود.

15 استفاده از شلفها به جای کمد و میز: برای قرار دادن کتاب ها و اکسسوری ها از شلف های دیواری استفاده کنید تا به جای اشغال کف از دیوار بهره ببرید. البته در استفاده از شلف ها زیاده روی نکرده و دیوارها را شلوغ نکنید.

16- حفظ نظم و تمیزی در خانه: در خانه های کوچک رعایت نظم و پاکیزگی اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا فضاهای کوچک خیلی سریع تر دچار آشفتگی و به هم ریختگی می شوند. تمیز نگه داشتن خانه از گرد و غبار، گذاشتن وسایل در جای خود و نظافت روزانه بسیار کمک کننده است.

17- خارج کردن وسایل اضافی از فضای داخلی خانه: وسایل اضافی و غیرضروری را به انبار منتقل کرده یا به کسانی که به آن نیاز دارند، ببخشید. این کار نیز باعث بزرگتر نشان دادن خانه شما می شود.

18- استفاده از تخت های تاشو: به جای استفاده از تختخواب های بزرگ و جاگیر در اتاق خواب از تخت های تاشو استفاده کنید تا در هنگام روز بتوانید از فضای بیشتری از اتاق خواب بهره ببرید.

19- استفاده از جزیره به جای میز غذاخوری: به جای خرید میز غذاخوری های بزرگ که اغلب بدون استفاده می مانند از جزیره در آشپزخانه استفاده کنید که حکم میز غذاخوری هم دارد.  

20- دقت در انتخاب مبل: به جای استفاده از چند قطعه مبل کوچک یک نفره از کاناپه های چندنفره بهره بگیرید تا از شلوغ شدن فضا خودداری کنید. مثلا به جای خرید مبل 7 نفره با ترکیب دو عدد کاناپه 3 نفره تهیه کنید این موجب بزرگتر نشان دادن خانه می شود.

برای آگاهی بیشتر این مقاله پارکت یا لمینت کدام بهتر است؟ پیشنهاد می شود.

اجرا، طراحی و بازسازی دلخواه با سامیت هوم 

شرکت فنی و مهندسی سامیت هوم ارائه دهنده خدماتی مانند طراحی دکوراسیون، محوطه سازی، بازسازی ساختمان و ویلا با بالاترین کیفیت و مناسب‌‎ترین قیمت در سریع‌ترین زمان ممکن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق سایت یا اینستاگرام با مشاوران سامیت هوم تماس حاصل بفرمایید.

سامیت هوم خانه شما را زیباتر می‌سازد…

مقاله های پیشنهادی :