30 راهکار برای زیباتر شدن خانه

زیباتر شدن خانه

یکی از لذت بخش ترین کارها به خصوص برای بانوان در خانه تغییر دکوراسیون و زیباتر شدن خانه است و چه بسا یک تغییر کوچک بتواند تاثیر بزرگی در خانه ایجاد کند و محیط زندگی را دلنشین تر کند.

راهکارهای فراوانی برای این هدف وجود دارد. ما در این مقاله سعی داریم با ارائه 30 راهکار شما را در این امر یاری کنیم تا با اقتصادی ترین روش ها بتوانید تغییراتی در خانه ایجاد کرده و به زیباتر شدن خانه خود کمک کنید.

راهکارهایی برای زیباتر شدن خانه

1ـ وجود سقف های بلند باعث بزرگ تر و زیباتر شدن خانه می شود. برای اینکه سقف ها بلندتر به نظر برسند، بهتر است چوب پرده به سقف یا نزدیک آن نصب شود و پرده ها بلند و تا کف زمین باشند، حتی اگر پنجره کوتاه است.

2ـ فرش یا قالیچه ای که برای پوشش کف اتاق در نظر می گیرید، طوری باشد که کل فضا را نپوشاند و زیر مبل ها خالی باشد.

3ـ در چیدمان خانه از انواع وسایل چوبی استفاده کنید ولی در این مورد تعادل را رعایت کرده و از طیف های متفاوت چوب که رنگ های نزدیک به هم دارند استفاده کنید.

4ـ قرار دادن آباژور بزرگ در قسمتی از فضای منزل که از نور طبیعی برخوردار نیست در زیباتر شدن خانه تاثیر زیادی دارد.

5ـ قرار دادن کتاب ها به صورت مرتب و منظم روی میزهای کنار کاناپه فضای زیبا و فرهنگی ایجاد می کند.

6ـ استفاده از کوسن در زیباتر جلوه دادن مبل ها تاثیر بسزایی دارد. البته در استفاده از کوسن ها هرگز نباید اغراق کرد؛ زیرا در این صورت زیبایی و طرح و رنگ مبلمان را پنهان می کند.

برای آگاهی بیشتر این مقاله پارکت یا لمینت کدام بهتر است؟ پیشنهاد می شود.

7ـ استفاده از آینه های بزرگ با شکل و طرح های زیبا به خانه شما روح می بخشد و باعث وسعت دید بیننده می شود. با قرار دادن آینه در قسمتی از خانه می توانید از بازتاب نور در فضای خانه لذت ببرید.

8ـ وجود گل و گیاه همیشه به خانه زیبایی خاصی می بخشد؛ اما نباید در استفاده از گل و گیاه زیاده روی کرد، زیرا فضا را دلگیر و شلوغ می کند. بهتر است فضای کوچکی از خانه را برای قرار دادن گیاهان خود اختصاص دهید.

9ـ هنگام خرید مبلمان به بزرگی و کوچکی فضای خانه توجه کنید. اصولا مبلمان باید دو سوم از فضای خانه را پر کند و یک سوم آن خالی باشد، در غیر این صورت خانه شلوغ و بی نظم به نظر می رسد.

10ـ رنگ آمیزی بخش هایی از خانه به رنگ دلخواه می تواند در زیباتر شدن خانه کمک کند. مثلا رنگ دیوار پشت تلویزیون اگر متمایز از سایر دیوارها باشد، در زیباتر شدن خانه نقش مهمی ایفا می کند. برای این کار می توانید خودتان اقدام به رنگ کاری کنید و نیازی به نقاش نیست.

11ـ استفاده از تابلوها و آویزهای زیبا می تواند باعث روح بخشیدن به دیوارهای خانه شود؛ ولی در این کار مانند کارهای دیگر نباید زیاده روی کرد.

12ـ به جای قرار دادن تابلوهای بزرگ با عکس های شخصی و خانوادگی روی دیوار سالن پذیرایی بهتر است آنها را در قالب قاب عکس های کوچک تر روی میز کوچکی به اسم میز خاطره در گوشه ای از سالن بگذارید.

13ـ به جای استفاده از چندین گلدان طبیعی کوچک در جاهای مختلف پذیرایی، بهتر است یک درختچه آپارتمانی یا گلدان با ارتفاع بلند در گوشه ای از پذیرایی و جایی که نور مناسبی دارد قرار دهید.

14ـ اگر مبلمان قدیمی شده و رنگ آن مطابق دکوراسیون منزل نیست و توان تعویض آن وجود ندارد، می توانید روکش کوسن ها را متناسب با دکوراسیون تغییر داده و به زیباتر شدن خانه کمک کنید.

15ـ استفاده از قفسه ها و شلف ها متناسب با سبک دکوراسیون و قرار دادن انواع اکسسوری روی آنها می تواند جلوه ای ویژه به خانه شما بدهد.

16ـ نورپردازی مناسب تاثیر بسزایی در بزرگ تر دیده شدن و زیباتر شدن خانه دارد؛ زیرا اگر نورپردازی فضا مناسب نباشد، حتی بهترین چیدمان ها هم به چشم نمی آید. در این مورد استفاده از انواع لوستر، آباژور و لامپ های هالوژن توصیه می شود.

17ـ قرار دادن وسایل در گروه های 3 تایی در طراحی داخلی رواج زیادی دارد و از لحاظ بصری زیبایی خاصی به فضا می دهد. بهتر است اندازه و ارتفاع و جنس مواد متفاوت باشند.

18ـ استفاده از گل های تازه و خوشبو و قرار دادن آن در گلدان روی میز می تواند محیط خانه را معطر و زیبا کند و نظر هر بیننده ای را جلب کند.

برای آگاهی بیشتر این مقاله معرفی کاشی بین کابینتی پیشنهاد می شود.

19ـ اگر وسایل ناهماهنگی از نظر رنگ با هم در منزل وجود دارد که جلوه زیبایی ندارد، می توان با رنگ آمیزی ظاهر زیباتری به آنها بخشید و در فواصل دور از هم در خانه قرار داد؛ ولی در این کار نباید زیاده‌روی کرد.

20ـ استفاده از شمع در دکوراسیون خانه و روشن کردن آنها حس شاعرانه و لطیفی به فضا بخشیده و به زیباتر شدن خانه کمک می کند. فضای ورودی یا اتاق نشیمن بهترین مکان برای این کار است و بهتر است از شمع های سفید و ساده استفاده شود.

21ـ وسایل اضافه را از فضای خانه حذف کرده و از شلوغ کردن محیط خودداری کنید. استفاده بیش از حد از اکسسوری و وسایل دیگر باعث شلوغ و کوچک دیده شدن محیط می شود.

22ـ با انتخاب سبک چیدمان مدرن می توانید به خانه حس سادگی را القا کرده و از مجسمه هایی با مفاهیم انتزاعی استفاده کنید.

23ـ قسمت هایی از خانه مثل دیوارها، درزها، سقف ها و لوله های که نیاز به تعمیر دارند، مرمت کنید تا کمک شایانی به زیباتر شدن خانه شود.

24ـ حفظ تعادل و تقارن در چیدمان منزل کمک بزرگی به زیباتر شدن خانه می کند. استفاده از تقارن در سبک کلاسیک بیشتر دیده می شود و علاقه مندان به این سبک می توانند از این شیوه استفاده بهتری ببرند.

25ـ قرار دادن تلویزیون در مرکز کانونی خانه یکی از روش هایی است که به نظم و چینش بهتر خانه کمک می کند. تلویزیون باید در جایی باشد که از هر طرف خانه به راحتی و سهولت قابل دیدن باشد و همه اعضای خانواده از تماشای آن لذت ببرند.

26ـ استفاده از رومیزی های رنگی و متنوع و زیبا برای میز غذاخوری زیبایی محیط خانه یا آشپزخانه را چندین برابر می کند.

27ـ استفاده از وسایلی با رنگ طلایی در لوکس نشان دادن و زیباتر شدن خانه تاثیر بسیاری دارد.

28ـ با تغییر چیدمان مبل ها می توانید زیبایی بیشتری به فضا داده و باعث بزرگ تر دیده شدن فضای نشیمن یا پذیرایی تان شوید.

29ـ نظافت منظم منزل و زدودن گرد و غبار از روی وسایل منزل در زیباتر شدن خانه تاثیر بسزایی دارد؛ زیرا گرد و غبار جلوه و زیبایی هر چیزی را کمرنگ می کند.

30ـ جسارت به خرج دادن و استفاده از رنگ های جذاب و جدید در طراحی منزل یکی دیگر از روش های زیباتر شدن خانه است. اغلب افراد جسارت استفاده از رنگ های گوناگون را ندارند و به رنگ های خنثی بسنده می کنند، پس استفاده از یک رنگ جدید می تواند بسیار چشمگیر و جذاب باشد.

برای آگاهی بیشتر این مقاله سنگ یا سرامیک کدام بهتر است؟ پیشنهاد می شود.

اجرا، طراحی و بازسازی دلخواه با سامیت هوم 

شرکت فنی و مهندسی سامیت هوم ارائه دهنده خدماتی مانند طراحی دکوراسیون، محوطه سازی، بازسازی ساختمان و ویلا با بالاترین کیفیت و مناسب‌‎ترین قیمت در سریع‌ترین زمان ممکن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق سایت یا اینستاگرام با مشاوران سامیت هوم تماس حاصل بفرمایید.

سامیت هوم خانه شما را زیباتر می‌سازد…

مقاله های پیشنهادی :